Skip to main content

Tek tuşa basarak adres tarifine gerek kalmadan bulunduğunuz yere en kısa sürede ambulans ve acil sağlık yardımı artık mobil cihazınızda

Yetişkin ya da yaşlı bireylerde sıklıkla karşılaşılan kalp, tansiyon gibi rahatsızlıklar, araç ya da ev kazaları, yaralanmalar, yanma, travmatik düşüş ya da benzeri acil durumlarda ambulansın kişilere en kısa sürede ulaşması ve en doğru ilk müdahalenin uygulanabilmesi çok önemli. Medline hayati önem taşıyan ilkyardım müdahalesinin bir an önce yapılması için, ambulans ekibinin en kısa sürede olay yerine gelmesini sağlayacak akıllı telefonu olan herkesin ücretsiz indirebileceği “Medline Acil Sağlık Mobil Uygulamasını” kullanıcıların hizmetine sunuyor.

Hizmeti alabilmek için yapılması gereken şey öncelikle Medline Acil Sağlık uygulamasının akıllı telefona indirilmesi. İndirildiğinde ana sayfada acil sinyal gönderecek olan ambulans butonu pasif halde görülüyor. Alt tarafta yer alan kayıt ekranındaki adımları takip ederek üye olduktan sonra artık ana sayfadaki ambulans butonu yani acil durumda basılması istenilen buton aktif hale geliyor.

Butona basıldığında ise acil çağrı, uygulama vasıtasıyla 7/24 görevli Medline Alarm Merkezi’ne iletiliyor. Ekrandaki butona basılmasıyla kişinin acil müdahaleye ihtiyacı olduğu acil sinyal ile telefon ekranında da görülen, kişinin bulunduğu son lokasyon bilgisi Medline Alarm Merkezine iletiliyor. Medline Alarm merkezinde görevli doktor, gelen acil sinyalin, hangi üye tarafından, nereden geldiğini önünde açılan harita üzerinde görebiliyor. Derhal sinyal gelen cihazı arayarak durum hakkında bilgi alıyor ve aynı harita üzerinde görebildiği, acil sinyalin geldiği yere en yakın ambulans ekibini kişinin bulunduğu lokasyona yönlendiriyor.

Medline Acil Sağlık Mobil Uygulaması, Ekim 2016’da hizmete girecek ve Google Play ve AppStore’dan ücretsiz indirilebilecek.