Skip to main content

MediaMarkt Türkiye CEO’su Yenal Gökyıldırım, şirketin global Yönetim Kurulu’nda COO pozisyonuna atandı.

Eylül 2015’te Median beri Markt Türkiye’nin İcra Kurulu Başkanlığı (CEO) görevini üstlenen Yenal Gökyıldırım, şirketin global Yönetim Kurulu’nda COO pozisyonuna atandı.

MediaMarkt Doğu Bölgesi Operasyon Başkanlığı’na ve MediaMarktSaturn Perakende Grubu İcra Kurulu Üyeliği’ne getirilen Yenal Gökyıldırım, bu görevlerinin ardından MediaMarktSaturn Perakende Grubu’nun Yönetim Kurulu’nda COO (Chief Operating Officer -Operasyondan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi) pozisyonuna getirildi. Yenal Gökyıldırım, 13 ülkede 1000’in üzerinde mağazayla faaliyet gösteren şirketin Yönetim Kurulu’nda COO görevini üstlenecek. Gökyıldırım, Türkiye’nin yanı sıra, Belçika, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Lüksemburg, Polonya ve Portekiz’den sorumlu olacak.

MediaMarktSaturn Perakende Grup COO’su Yenal Gökyıldırım “MediaMarkt Türkiye olarak oldukça başarılı işlere imza attık. Bu karar, MediaMarkt Türkiye’nin global ölçekte de güçlenmesi anlamına geliyor. Sektörünün açık ara en büyük şirketinde, önemli bir pozisyonda görev alacak ve ülkemi temsil edecek olmaktan gurur duyuyorum” açıklamasında bulundu.