Skip to main content

Akıllı telefonlarla patates kutuları üzerinden oynanan GOL! ile kupa heyecanı dijitale taşınıyor

Patates kutuları üzerinden oynanabilen GOL! oyunu ile 2014 FIFA Dünya Kupası heyecanı cebinize ve tablet bilgisayarınıza geliyor.

GOL! uygulaması; gol.mcd.com adresinden, Google Play Store’dan veya App Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

GOL! nasıl oynanıyor?

Uygulama indirildikten sonra telefon ya da tablet kamerası patates kutularına doğru tutuluyor. Kutular üzerindeki desenlerin taranmasından sonra ekranda GOL! oyun ana ekranı ve bir futbol kalesi çıkıyor. Ekran üzerinde kaydırma hareketiyle oynanabilen oyunda bu sanal futbol kalesine şut çekiliyor ve zorluk derecesi artan seviyeler ile gol atılmaya çalışılıyor. Gol atıldıktan sonra uluslar arası sıralamaya girilebiliyor, atılan ‘Gol!’ arkadaşlarla paylaşılabiliyor. Oyun ilerledikçe zorlaşıyor ve farklı seviyelerde yeni ödüllerle ve ‘badge’ lerle zenginleşiyor.

Örneğin ‘Face paint badge’ ile selfie fotoğraflarda kişi desteklediği takımın renkleri ile yüzünü boyayabiliyor. Hemen sonrasında bu fotoğraf kullanılarak basılan futbolcu kartı ise sosyal medyada kullanılabiliyor.

Kupa için hazırlanan tasarımlar için dünyanın dört bir yanından 500’den fazla sanatçı, patates kızartması kutusunu tuval olarak kullanarak, futbol tutkusunu ifade etti. Sanatçılar ve çalışmaları bir komisyon tarafından incelendi ve Avustralya, Brezilya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Japonya, Rusya, İspanya, Güney Afrika, İngiltere ve Amerika’dan 24 tasarımcı yarı finale kaldı. Yapılan ikinci değerlendirmenin ardından finale kalan 12 tasarımcının çalışmaları kupa boyunca McDonald’s’larda kullanılacak.