SOSYAL MEDYA

Burcu Şahin | 11.04.2017 - 14:56

McDonald’s işçi alımlarını Snapchat üzerinden yapacak

McDonald's, işçi alımlarını yenilikçi sosyal medya platformu Snapchat üzerinden alacağını açıkladı. Detaylar haberimizde…

Sosyal ağların hayatımızın artık bir parçası haline gelmesiyle trendler de çok hızlı değişmeye başladı. Her gün gelişen iletişim platformları, markalar dünyasında da önemli bir yer edindi. Bu konuda günün ilginç haberi Avustralya’dan geldi. McDonald’s işçi alımlarını Snapchat üzerinden yapacağını duyurdu.

Snapchat ile nasıl başvuru yapılacak?
McDonald’s’ın Snaplications adıyla duyurduğu yenilik, işe başvurmak isteyenlerin üzerinde McDonald’s üniforması ile Snapchat üzerinden 10 saniyelik videolar göndermelerini gerektiriyor. Snaplications, başvurunun ilk adımı olacak. Başvurular değerlendirilirken işe başvuranların kullanma sıklığı özellikle dikkate alınacak. McDonald’s’ın bu yenilikçi hareketi tüm McDonald’s şubelerini kapsamıyor.

Snapchat deneyimi, genç tüketicilerin çok hızlı bir şekilde adapte olduğu ve günlük iletişimlerinde oldukça büyük bir yer eden samimi bir deneyim. Bir fast food zinciri için olmazsa olmaz özelliklerden birisi enerjik ve pozitif olmak. Dolayısıyla McDonald’s’ın böyle bir yol tercih etmesinin son derece amacına hizmet ettiğini söyleyebiliriz.