Skip to main content

Türkiye bilişim sektörünün tanınan yöneticilerinden İlkem Özar’ın yeni adresi belli oldu.

May Siber Teknoloji’nin yeni genel müdürü 1 Şubat itibarıyla İlkem Özar oldu. İlkem Özar, Temmuz 2013-Ocak 2018 arasında McAfee Türkiye ve Azerbaycan genel müdürlüğü ve bölge direktörlüğünü yürütüyordu. Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu olan Özar, çalışma hayatına 1995’te Unilever’de ürün yöneticisi olarak başladı. Şubat 1998’de Microsoft Türkiye’ye transfer olan Özar, Temmuz 2010’a kadar burada satış ve pazarlamayla ilgili çeşitli yöneticilik pozisyonlarında görev aldı.

İlkem Özar, Ağustos 2010’da CA Technologies Türkiye genel müdürlüğüne getirildi ve Mayıs 2013’e kadar bu konumda çalıştı. Bunun ardından Temmuz 2013’te McAfee Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü ve Bölge Direktörü olan Özar, Ocak 2018’e kadar burada kariyerine devam etti.  Özar’ın McAffe’deki pozisyonuna henüz atama yapılmadı.

May Siber Teknoloji 2005 yılında kuruldu ve özellikle finans sektöründe yönelik çözümlere odaklanan bir güvenlik yazılımları şirketi. Yönetim kurulu başkanı Mehmet Ali Yalçındağ üstleniyor. Merkezi İstanbul’da olan May Siber Teknoloji’nin Ankara ve Münih’te ofisleri bulunuyor.