Skip to main content

Siber güvenlik şirketi May Siber Teknoloji, 2018 yılına, yeniden yapılanarak başladı.

Türk siber güvenlik şirketi May Siber Teknoloji yeniden yapılandı.  Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, şirketin tüm hisselerini 19 Ocak’ta devralarak tek hissedar oldu.  Ayrıca uzun dönem stratejilerini gerçekleştirmek amacıyla şirketin kurumsal yapısında da değişikliğe gidildi.

Bu değişiklik çerçevesinde, May Siber Teknoloji Genel Müdürlüğü’ne sektörün önemli isimlerinden İlkem Özar getirilirken, Şirket Yönetim Kurulu ise Mehmet Ali Yalçındağ’ın başkanlığında yeniden oluşturuldu. Yönetim kurulu üyeliklerine Mali İşler Grup Başkanı Serdar Sarı ve İcra Kurulu Üyesi Haydar Şar getirildi.

Yalçındağ: “Uluslararası marka olacağız”

Yazılım sektöründe başka bir yazılım şirketinde hissedarlığı bulunmadığını belirten, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Türkiye’de ve dünyada siber güvenlik gibi stratejik bir alanda,  yerel çözüm üretmek kritik bir öneme sahip. Bununla beraber, hedefimiz sadece yerel kalmayıp, uluslararası bir marka olarak dünyaya açılmak” dedi.

May Siber Teknoloji Genel Müdürü İlkem Özar da açıklamasında, “Siber atakların çoğunluğunu artık şirketlerin ve kişilerin özel bilgilerine yönelik ataklar oluşturuyor. Bilginin korunması ve güvenliğinin sağlanması, gelecek yılların en önemli ve kritik konularından biri olacak. May Siber Teknoloji olarak hem Türkiye’de, hem de yurtdışında kurumların lider güvenlik firması olmak için yatırımlarımız artarak devam edecek” ifadesini kullandı.