Skip to main content

Facebook CEO’su ABD Kongresi’nin ardından yarın da AB Parlamentosu’nda görüşlerini açıklayacak. Konuşma canlı yayımlanacak.

Facebook Kurucu Ortağı ve CEO’su Mark Zuckerberg yarın AB Parlamentosu’nda konuşacak. 10 Nisan’da ABD Kongresi’nde ifade veren Zuckerberg’ün yarın AB Parlamentosu’na konuşacağı açıklandı. Konuşmanın ağırlıklı olarak Cambridge Analytica skandalı hakkında olacağı ifade ediliyor.

Konuşma için kapalı oturum planlanıyordu

Konuşmanın daha önce kamuya kapalı şekilde gerçekleştirileceği bildirilmişti. Bunun üzerine AB Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani, parlamento yöneticileri ve üyeleri tarafından eleştirilmişti. Bunun üzerine Twitter’dan bir paylaşım yapan Tajani, Zuckerberg’le şahsen görüştüğünü ve kendisinin yeni talebi kabul ederek,  kamuya açık şekilde konuşacağını sözlerine ekledi. Tajani bunu AB vatandaşları için “muhteşem bir haber” olarak niteledi ve Zuckerberg’e AB Parlamentosu’na gösterdiği saygı için teşekkür etti.

Konuşma yarın 19.15-20.30 arasında canlı yayında

Tajani’nin verdiği bilgiye göre, Mark Zuckerberg yarın 18.15-19.30 (TSİ 19.15-20.30) arasında AB Parlamentosu’nda görüşlerini aktaracak.  Canlı yayın AB Parlamentosu’nun internet sitesinden takip edilebilecek. Öte yandan, Zuckerberg, Çarşamba günü de Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile de bir araya gelecek.