Skip to main content

Instagram’ın 500 milyon aboneye ulaşmasını kendi sosyal medya hesabından kutlayan Mark Zuckerber’in paylaştığı fotoğrafta kamerasını bantladığı görüldü

Geçtiğimiz günlerde Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in sosyal medya hesaplarının hack’lenmesi olayı teknoloji gündemini meşgul etmişti. Hesapların çalışmasıyla ilgili olarak, 2012’de ele geçirilen LinkedIn hesap şifreleriyle ilgili olabileceği, bunun yanında Zuckerberg’in ‘dadada’ gibi basit bir şifre kullanmasının hack’lenmesini kolaylaştırdığı belirtilmişti.

Mark Zuckerberg kamerasını bantladı

Dün akşam Instagram’ın 500 milyonuncu aboneye ulaşmasını kutlayan Zuckerberg’in paylaştığı fotoğraf yine gündem yarattı. Zuckerberg, kendi çalışma masasından paylaştığı fotoğrafta laptopunun kamera ve mikrofonunun bantla kapatılmış olduğu görülüyor. USB girişini dahi bantla kapatan Mark Zuckerberg’in güvenlik önlemini bu şekilde aldığı konuşuluyor.

Mark Zuckerberg’in bile bilgisayarına güvenmeyip çözüm olarak bant yapıştırması, bilgisayar güvenliği konusunda yeni tartışmaları beraberinde getirdi. NSA’nın dinleme iddialarının yoğun olarak konuşulduğu bugünlerde Zuckerberg’in güvenlik önlemini bu şekilde aldığı konuşuluyor.