Skip to main content

Malezya’nın iletişim servis sağlayıcısı Maxis’in Operasyonlardan Sorumlu Başkanlık (COO) görevine Gökhan Öğüt getirildi.

Türkiye iş dünyasının ve telekom sektörünün deneyimli ismi Gökhan Öğüt, Malezya’nın en büyük iletişim servis sağlayıcısı Maxis’in Operasyonlardan Sorumlu Başkanlık (COO) görevine getirildi. Öğüt, Maxis’teki yeni görevinde, firmanın günlük operasyonlarının yönetiminden sorumlu olacak.

Maxis, 2017 itibariyle 2 milyar doları aşan cirosu, %54’e ulaşan yüksek karlılığı ile Malezya’nın en büyük operatorü konumunda. Sirket 11 Milyar ABD dolarını asan piyasa değeri ile Malezya borsasında işlem görüyor.

Gökhan Öğüt, 2009’dan başlayarak ise Vodafone Türkiye’deki başarılı kariyerine adım attı. Ekim 2009 tarihinde Vodafone Türkiye Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevine başlayan Öğüt, 2011 yılı itibariyle Bireysel İş Biriminden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. 2013 yılı Ekim ayinda Vodafone Türkiye CEO’su olarak atanan Gökhan Öğüt, 2016’nın Ekim ayına kadar görevini devam ettirdi.