Skip to main content

İşlerini teknolojiyle dönüştürmekte zorlanan mahalle esnaflarına ücretsiz perakende satış programı desteği geldi

MahalleEsnafi.com tarafından hayata geçirilen ‘Mahalle Esnafı Ücretsiz Perakende Programı’ ile artık küçük işletmeler de ürün yönetimini daha profesyonel hale getirecek. Sistem ile stoklarını bilgisayar ortamına taşıyabilecek olan esnaflar, ürünlerinin stok bilgilerini takip edecekler.

Küçük esnafın kârını maksimize edebilmesinin önündeki en büyük engellerden biri olan ürün yönetimi konusunda önemli bir hizmeti hayata geçirdiklerini söyleyen MahalleEsnafi.com yöneticisi Demir Ali Toktaş, bu programı kullanan işletmelerin MahalleEsnafi.com üzerinden de daha aktif bir şekilde yer alarak satışlarını artırabileceklerini kaydetti.

Programın detaylarından da bahseden Toktaş, içerisinde 30 binden fazla ürün bilgisinin yer aldığı sistemde aynı zamanda barkod bilgilerinin de yer aldığını ve MahalleEsnafi.com ile de entegre olduğunu dile getirdi.

Toktaş, “Bu sayede ürünlerin stok durumları ve satış fiyatları üye esnaf tarafından güncellendiğinde, bizim sisteme bir dosya üretiyor ve online taraf ile senkronize oluyor” bilgisini verdi.

Bilgisayarlara kolaylıkla kurabilecek program şuradan ücretsiz olarak indirilebiliyor. Bir barkod okuyucu temin edilmesiyle, tüm sistem tamamen oluşturuluyor.