Skip to main content

Apple’ın bu yılın ikinci çeyreğinde piyasaya daha uygun fiyatlı MacBook Air’ler sunacağı konuşuluyor.

Teknoloji dünyasında, Apple‘ın merhum CEO’su ve kurucu ortaklarından Steve Jobs‘un 10 yıl önce piyasaya sunduğu 13 inçlik MacBook Air‘in daha ucuz bir versiyonunu satışa çıkaracağı şeklinde söylentiler dolaşmaya başladı.

Haberin kaynağı, Apple hakkındaki en son gelişmeler konusunda güvenilir bir isim olan Ming-Chi Kuo. KGI Securities analisti olan Ming-Chi Kuo, söz konusu iddiasına, Apple yatırımcı notlarında yer verdi.

Kuo notunda, modelin bu yılın ikinci çeyreğinde daha düşük fiyatlı bir versiyonunun satışa çıkartılacağını tahmin ettiğini ifade etti. Şirketin bu sayede MacBook sevkiyatlarını yıl içerisinde yüzde 10-15 oranında artırabileceğine inandığını da notuna ekleyen Kuo, yeni MacBook Air hakkında başka bir bilgi paylaşmadı. Bu yüzden, fiyattaki düşüşün cihazın özelliklerinden ödün vererek mi yapılacağı bilinmiyor.

Bütçeye daha uygun MacBook Air‘in Haziran ayında gerçekleştirilecek olan Apple Dünya Geliştiricileri Konferansı’nda (WWDC) görücüye çıkabileceği düşünülüyor.

MacBook Air‘e son olarak küçük bir güncelleme geçen yılki WWDC’de gelmişti. Şu an, cihazın 1.8GHz dual-core i5 işlemci, 128GB bellek ve 8GB RAM özelliklerine sahip modelinin taban fiyatı 999 dolar.