Skip to main content

Bu yıl Berlin’de gerçekleşecek League of Legends Dünya Şampiyonası (Worlds) 2 Ekim tarihinde başlıyor. League of Legends 2019 Türkiye Büyük Finali Şampiyonu unvanıyla Worlds etkinliğinde Türkiye’yi Royal Youth ekibi temsil edecek.

Bu yıl Berlin’de gerçekleşecek League of Legends Dünya Şampiyonası 2 Ekim tarihinde başlıyor. Türkiye’nin temsilcisi Royal Youth ön eleme aşamasından başlayarak dünyanın en iyi 16 takımından biri olmak için mücadele edecek. Dün saat 17.00’da gerçekleşen kura çekiminde rakipleri belli olan Royal Youth, Dünya Şampiyonası ön elemeleri D grubunda, Kore’de sezonu 3. sırada tamamlayan DAMWON Gaming ve Brezilya şampiyonu Flamengo eSports ile bir sonraki aşama için mücadele edecek.

Louis Vuitton ve Riot Games’ten Dünya Şampiyonası işbirliği

Esporun en prestijli ödülü olarak görülen Sihirdar Kupası için Louis Vuitton ve Riot Games işbirliğine imza attı. Louis Vuitton, Riot Games ile birlikte çalışarak 2019 Dünya Şampiyonası’nda şampiyon takıma verilecek olan Sihirdar Kupası için; kupa içine yerleşecek şekilde, özel bir Kupa Taşıma Kutusu tasarlayacak.

Louis Vuitton daha önce global anlamda pek çok büyük organizasyon özelinde de benzer kutular tasarlamıştı.