OYUN

DigitalAge | 31.10.2016 - 16:47

League Of Legends Dünya Şampiyonu belli oldu

LoL Worlds Şampiyonu belli oldu

League of Legends Dünya Şampiyonası’nı Team Razer takımı SKT kazandı

Razer ve Koreli eSpor dinamosu SK Telecom T1 (SKT), takımın geçen haftaki League of Legends Dünya Şampiyonası’ndaki birinciliğini ve 2 milyon dolarlık ödülünü kutluyor.

The Worlds’deki maçlar biletleri tamamen tükenen Staples Center’daki kalabalık izleyici topluluğu ve dünyanın dört bir yanından on milyonlarca online seyircinin karşısında gerçekleşti. SKT, Samsung Galaxy’i 3-2 yenerek Seri finalini kazandı ve böylece tacını korumuş oldu. SKT 4 yılda 3 dünya finali kazandı.

lol
Team Razer ekipleri bu son şampiyonlukla birlikte şimdiye kadar yapılmış altı League of Legends Dünya Şampiyonası’ndan dördünü kazanmış oldu. Her yıl düzenlenen final sürekli olarak yılın en çok izlenen eSpor etkinliği oluyor ve izlenme oranlarında NBA Finalleri ve MLB Dünya Serisi dahil pek çok geleneksel sporun şampiyonluk müsabakalarını geçmiş durumda.

Razer bir profesyonel oyuncuyu destekleyen ilk firma olmuştu. Firma 2000 yılında Jonathan “Fatal1ty” Wendel’e, bugün 10 haneli kazanç rakamlarına ulaşan oyun ekipmanları endüstrisinin şekillenmesini sağlayan, dünyanın ilk oyun faresi Razer Boomslang ile sponsor olmuştu. Bugün ise, Razer dünya çapında 20 takımın ve 180 rekabetçi oyuncunun sponsoru.