Skip to main content

Logo Ventures, insan sayma sistemleri geliştiren V-Count‘a 500 bin dolar yatırım yaptı.

Geçtiğimiz Kasım ayında perakende şirketleri için görüntü tanıma odaklı teknolojiler geliştiren Vispera’ya 1,2 milyon dolar yatırım yapan Logo VenturesV-Count ile yatırımlarına devam ediyor. Logo Ventures’tan 500 bin dolarlık destek alacak şirket insan sayma, kuyruk analizi ve yoğunluk analizinin yanı sıra, yaş, cinsiyet, duygu tanıma gibi fiziksel alanlarda veri toplayan donanımları ve bu verilerin anlık analizlerle anında aksiyon alınabilecek bilgiler olarak ilettiği bulut tabanlı iş zekası platformuyla markalara hizmet veriyor.

Vispera’nın ardından ikinci yatırım

V-Count; imge işleme, görüntü tanıma, istatiksel öğrenme ve veri madenciliği teknolojileri üzerinde çalışan teknoloji şirketi Vispera’dan sonra Logo Ventures’un ikinci yatırımı oldu.

İlk iki yatırımını Perakende Analitiği sektöründe yaptıklarını belirten Logo Ventures Yönetici Ortağı Cahit Güvensoy, “Logo Ventures olarak, B2B, FinTech, IOT gibi teknolojik derinliği olan ve bizim “Smart Money” olarak değer artışına katkı verebileceğimiz girişimlerle buluşma arzumuz aynen devam ediyor. Logo Ventures olarak, bundan sonraki hedefimiz yılsonuna kadar bir girişime daha destek vermek” dedi.