Skip to main content

Logitech, iki yeni web kamerası Logitech BRIO 4K Stream Edition ile Logitech C922 Pro Stream’i tanıtı. 

Özellikle pandemi döneminde kalabalık yüz yüze toplantıların yerini alan online toplantılar, evde geçirilen vakit arttıkça YouTube’a artan ilgi ve hatta eğitimin online olması gibi pek çok farklı alanda kaliteli bir harici kamera temel ihtiyaç haline geldi. Logitech de bu alanda ihtiyaca cevap veren iki yeni web kamerası Logitech BRIO 4K Stream Edition ile Logitech C922 Pro Stream‘i tanıtı.

Logitech BRIO 4K Stream Edition

Logitech BRIO 4K Stream Edition

Özellikle yayıncılar ve canlı video bağlantıları yapan profesyonellerin tercihi Logitech BRIO 4K Stream Edition web kamerası, 4K video kaydedebilmesi ve HDR desteği ile dikkat çekiyor. Ultra HD kamera 1080p çözünürlük ve saniyede 60 kare (FPS) video kaydı yapabiliyor. Böylece en ufak yüz mimikleri dahi net bir şekilde videolara aktarılıyor. Parlaklıktaki değişikliklere otomatik uyum sağlayarak arkadan ışık geldiğinde oluşan karanlık görüntüyü engelliyor, HDR sayesinde loş ışıkta bile renkleri canlı ve doğru gösteriyor. Ayrıca nereden yayın yapılırsa yapılsın, profesyonel bir görüntü için Logitech tarafından geliştirilen Capture uygulaması sayesinde arka plan değişikliklerinden detaylı görüntü ayarlarına kadar pek çok temel düzenlemenin yapılmasına izin veriyor.

Logitech C922 Pro Stream

C922 Pro ise yalnızca YouTube veya Twitch kanalı için video çekenlere değil, iyi bir web kamerası isteyen herkese hitap ediyor.  C922 Pro Stream, HD 1080p kalitesinde yayınlara ve pürüzsüz ses kaydına imkân tanıyor. Kutu içerisinden çıkan masaüstü tripod ile yayının en iyi açıdan yapılabilmesini sağlıyor. Akıllı şekil tanıma özelliğine sahip C922 Pro Stream, dinamik arka plan yedeklemesiyle, yeşil perdeye ihtiyaç duyulmadan kullanıcıların arka plandan ayrışmasını ve arka planı istediği gibi değiştirmesini sağlıyor.

Logitech C922 Pro Stream Web Kamera 1399 TL’den, Logitech Brio 4K Kamera ise 2849 TL’den satışa sunuluyor.