Skip to main content

LinkedIn, kullanıcılarına kariyer aralarını açıklama imkânı sağlıyor.

LinkedIn, bugün kullanıma sunacağı bir özellik ile insanların özgeçmişlerine kariyer araları ekleyebilmelerini sağlayacak. Özgeçmişlere kariyer araları ekleyebilme özelliği ile LinkedIn kullanıcıları hem bu boşlukların sebeplerini hem de bu süreçlerde kendilerini ne yönde geliştirdiklerini açıklama imkânına kavuşacaklar. LinkedIn kullanıcıları, ebeveynlik, işten çıkarma, yas, kariyer geçişi ve seyahat gibi kariyer aralarını tecrübe sekmesine ekleyebilecekler.

LinkedIn’de üst düzey bir ürün yöneticisi olarak görev alan Camilla Han-He’nin açıklamasına göre, bu özelliğin eklenmesinin amacı, insanların kariyer süreçleri hakkında daha fazla bilgi verebilmelerini ve bu süreçlerde hangi becerileri geliştirdiklerini özgeçmişleri yoluyla aktarabilmelerini sağlamak. Han-He, LinkedIn’e kariyer aralarını eklemek isteyen kullanıcılardan mesajlar aldıklarını ve kariyer aralarının kadınlar arasında daha yaygın olduğunu da aktardı.

LinkedIn üzerinde Ocak ayında kariyer aralarına dair paylaşılan içeriklerden %67’si kadınlar tarafından paylaşılırken; şirketin Ocak ayında yaptığı bir araştırmaya göre, kadın çalışanların %64’ünün kariyerlerine ara verdikleri ve bu oranın ABD’de daha fazla olduğu görüldü.

Kaynak: LinkedIn wants to normalize career breaks with new feature – CNet