SOSYAL MEDYA

H.Kerem Fındık | 10.05.2017 - 11:01

LinkedIn hizmet koşullarını güncelliyor

Profesyonellere yönelik sosyal ağ LinkedIn, önümüzdeki ay gizlilik politikası ve kullanıcı anlaşmasında güncellemeye gidiyor.

 

LinkedIn, 7 Haziran’dan itibaren hizmet koşullarını güncelleyeceğini açıkladı. LinkedIn Hukuktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sara Harrington imzasıyla yayımlanan açıklamaya göre, sosyal ağ, gizlilik politikamızı ve kullanıcı anlaşmasını güncelleyeceğini bildiriyor. Bu güncellemelerle, bilgilerin nasıl kullanıldığının kontrolü üyelerde olmaya devam ederken, yeni özellikler de uygulamaya girecek.

Sara Harrington’tan gelen açıklamayı aşağıda paylaşıyoruz:

“Sizi, tüm koşulları okumanız konusunda teşvik ediyoruz, ayrıca aşağıda nelerin yeni olduğuna hızlıca göz atabilirsiniz. Yeni özelliklerle, LinkedIn deneyiminizi geliştirmeyi amaçlıyoruz, ancak isterseniz bu yeni özellikleri devre dışı da bırakabilirsiniz.

• LinkedIn Profilinizin görünürlüğünün artması: Hizmet ortakları, profilinizi, profilinizin arama motorlarında çıktığı şekilde kendi kullanıcılarına gösterecekler, böylece fırsatlar için daha kolay bulunabileceksiniz.

• Başarılarınızı ağınızla daha kolay paylaşma – Yeni patentler ve yayınlar gibi pozitif ve genele açık olan profesyonel başarılarınızı profilinize eklemenizi önereceğiz, böylece diğer kişiler bunları da görebilirler.

Ek olarak, burada kullanmayı tercih edebileceğiniz iki yeni özellik daha bulabilirsiniz:
• Ağınızla iletişiminizi iyileştirmek için üretkenlik botları – Yeni otomasyon sistemleri, mesajlarınızdaki bilgileri kullanarak; yanıt, toplantı, yakınlık kuracak konu veya içgörüler önererek önemli görüşmeleri kolaylaştırmanız için size yardımcı olur.

• Diğer üyelerle kolayca bir araya gelme – Bu özelliği aktif hale getirmiş, yakınınızdaki diğer kullanıcıları görebilirsiniz, böylece bir konferansta veya etkinlik için dışarıda olduğunuzda bir araya gelmeniz daha kolay olacaktır.

Bildiğiniz gibi, artık Microsoft‘un bir parçasıyız, ancak hizmetlerimizi halen ayrı Hizmet Koşulları altında sunuyoruz. Yaptığımız güncellemelerin LinkedIn deneyiminize değer katacağını umuyoruz. Eğer herhangi bir nedenle yeni koşulları kabul etmez ve bu yeni özellikleri devre dışı bırakmak yerine hesabınızı kapatmak isterseniz, bunu gerçekleştirebilirsiniz.”