Skip to main content

LinkedIn, bu yıl içindeki ikinci büyük işten çıkarmasını yapıyor. Platform mühendislik, ürün, yetenek ve finans ekiplerinden çalışanları işten çıkarıyor.

LinkedIn, bu yıl içindeki ikinci büyük işten çıkarmasını yapacağını duyurdu. Şirket, Microsoft bölümünün mühendislik, ürün, yetenek ve finans ekiplerinden yaklaşık 668 çalışanı işten çıkarıyor.

Şirket konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Organizasyon yapılarımızı adapte ederken ve karar alma sürecimizi düzenlerken, geleceğimiz için stratejik önceliklere yatırım yapmaya, üyelerimize ve müşterilerimize değer sunmaya devam ediyoruz. Bu geçiş sürecinden etkilenen tüm çalışanlarımıza tam destek vermeye ve onlara özen ve saygıyla davranılmasını sağlamaya kararlıyız” ifadelerini kullandı.

Mayıs ayında LinkedIn, 716 kişiyi işten çıkarmayı ve Çin’deki iş arama uygulamasını kapatmayı planladığını açıklamıştı. 668 çalışanını da işten çıkarmasıyla birlikte şirket 2023 yılında, yaklaşık 1400 çalışan ile yollarını ayırmış olacak.

Microsoft, Nisan-Haziran aylarını kapsayan en son kazanç raporunda, LinkedIn’in kazancının bir önceki yıla göre yüzde beş arttığını söylemişti. Üyelik büyümesinin art arda sekiz çeyrek boyunca hızlandığını ve platformun 950 milyondan fazla kullanıcısı olduğunu belirtmişti. Microsoft, mali yılının ilk çeyreği olan Temmuz-Eylül dönemine ilişkin mali sonuçları 24 Ekim’de açıklayacak.

Kaynak: LinkedIn lays off 600+ workers in second round of cuts this year – engadget