Skip to main content

LinkedIn 1 milyar kullanıcıya ulaştı ve iş arayanlar için yapay zekâ destekli yeni özellikler ekledi.

Microsoft’un çatısı altında faaliyet gösteren iş odaklı sosyal ağ LinkedIn, yaptığı açıklamada, şu anda 1 milyar kullanıcıya ulaştığını ve ödeme yapan Premium kullanıcılar için daha fazla yapay zekâ araçları sunmaya başladığını söyledi.

Yeni kullanıcıların yaklaşık yüzde 80’inin ABD dışından kaydolduğunu belirten LinkedIn, sınırlı sayıda Premium abonesine yapay zekâ araçlarını beta olarak sunmaya başladı. Ücretsiz üyeliğin yanı sıra aylık 39,99 dolar olan Premium abonelik planındaki kullanıcılar, profillerindeki bilgilere dayanarak başvurdukları iş ilanları için iyi bir aday olup olmadığını söyleyecek yeni yapay zekâ araçlarına sahip olacak.

Sistem ayrıca, uzun iş tanımlarını özetlemeye yardımcı olacak ve kullanıcının ilanlar arasında öne çıkması için profil değişiklikleri de önerecek.

LinkedIn Baş Ürün Sorumlusu Tomer Cohen, konuya ilişkin platformda yaptığı paylaşımda, LinkedIn’in 1 milyar kullanıcıya ulaştığından ve Premium abonelere tamamen yeni, yapay zekâ destekli bir deneyim sunmaktan büyük heyecan duyduğunu ifade etti.

Kaynak: LinkedIn hits 1 billion members, adds AI features for job seekers – Reuters