Skip to main content

LG Electronics (LG), Sihirli Kumanda ile uluslararası tasarım sertifikası almaya hak kazandı. Sertifika Münih – Almanya’daki uluslararası tasarım© GmbH tarafından LG’ye verildi. LG Electronics’in Almanya Başkanı Kiju Song bu ödülü…

LG Electronics (LG), Sihirli Kumanda ile uluslararası tasarım sertifikası almaya hak kazandı. Sertifika Münih – Almanya’daki uluslararası tasarım© GmbH tarafından LG’ye verildi.

LG Electronics’in Almanya Başkanı Kiju Song bu ödülü şöyle değerlendirdi: “LG’nin Smart TV platformu hızla büyüyen sayıdaki içerik ve uygulamalara rağmen kolay ve kullanışlı olmayı sürdürüyor. Bunu büyük oranda sağlayan ise, kolay kullanımı ve rahatlığı ile uluslararası tasarım tarafından da ödüllendirilen yenilikçi kumandalarımızdır.”

Nisan ayında 2012 versiyonu tanıtılacak olan yeni Sihirli Kumanda, Netcast 3.0 bazlı LG Smart TV hizmetleri ve LG’nin 2012 CINEMA 3D Smart TV serisine yüklenen Smart TV işletim sistemlerinde kullanılıyor.

Geçen yıl piyasaya sürülen hareket sensörlü Sihirli Kumanda, ilk olarak LG Smart Cinema 3D TV’ler ile birlikte pazara sunulmuştu.

Bu sertifikaya ek olarak usability.de internet sitesi Kasım 2011’de Almanya ve ABD’de iF Design tarafından düzenlenmiş kullanıcı testleri gerçekleştirdi. Yapılan testler LG’nin Smart TV platformunu ve Sihirli Kumanda’sını diğer rakip ürünlerle karşılaştırmıştı. Hem katılımcılar hem de uzmanlar LG Smart TV platformunu ve Sihirli Kumandası’nı kullanımı en kolay ürünler olarak seçmişti.