Skip to main content

LG’nin 2013 yılı ürünleri Red Dot ve IF Design Awards’tan birçok ödüle değer görüldü. LG Electronics’in 2013 yılına özel 27 ürünü Red Dot Design Awards tarafından ödüllendirildi. LG, 54 ülkeden…
LG’nin 2013 yılı ürünleri Red Dot ve IF Design Awards’tan birçok ödüle değer görüldü.
LG Electronics’in 2013 yılına özel 27 ürünü Red Dot Design Awards tarafından ödüllendirildi. LG, 54 ülkeden 1865 üretici ve tasarımcının 4 bin 660’tan fazla ürünü içinde curved OLED TV kategorisinde en iyi ödül olan Red Dot ödülünü almaya hak kazandı. LG ayrıca başka kategorilerde 24 adet Red Dot Design Awards’un sahibi oldu.
 
LG’nin 2013 Red Dot Design Awards’ta ödüle değer görülen ürünleri: 
 
Curved OLED TV
 
CES (Consumer Electronics Show) Fuarı’nda tanıtılan curved OLED TV (EA9800) ince tasarımı ve özel teknolojisiyle dikkat çekiyor. LG curved OLED TV, içe doğru kavisli ekranı sayesinde eşit mesafede izleme deneyimi sunuyor. 
 
Dikkat çeken akıllı telefonlar
 
LG’nin ilk Full HD akıllı telefonu Optimus G Pro, 5.5 inçlik Full HD IPS görüntüsü ve yeni UX özelliği ile öne çıkıyor. Optimus L3II ise yeni tanıtılan L Series II içinde yer alıyor. Özel tasarım, lazer kesim kenar, parlak arka kapak ve bildirim için kullanılan ana kumanda düğmesinin değişik renklerdeki Smart LED ışığı, ürünün farklılık yaratan özelliklerinden. 
 
Her mutfağa uygun buzdolabı
 
LG’nin en yeni side-by-side Pratik Kapı buzdolabı, daha fazla ürün depolamak için kullanım kolaylığı sağlıyor. Bu model buzdolabının kapısı açıldığında içeri sıcak havanın girmesini engelliyor. 
 
LG’nin Red Dot Ödülü kazanan diğer ürünleri ise Touch Monitor (ET63), 100-Inç Laser TV (HECTO), Sound Bar (NB6530) ve Mouse Scanner (LSM-300).
 
iF Design Awards
 
LG, 2013 iF (International Forum) Design Awards’tan 3 bin’den fazla ürünün yer aldığı yarışmada 23 adet IF ürün tasarım ödülü kazandı. LG OLED TV (EM9700), Door-in-DoorTM teknolojisi ile French 4-Door buzdolabı, HOM-BOT SQUARE elektrik süpürgesi ve Optimus G, L9 ve L7 akıllı telefonlar tasarım mükemmelliği unvanı aldı.