CİHAZLAR

Burcu Şahin | 23.02.2017 - 10:00

LG G6 tüm detaylarıyla sızdı

MWC 2017’de tanıtılacak olan LG G6’nın tüm detayları gün yüzüne çıktı.

Akıllı telefonları sızdırmasıyla bilinen Evleaks, Twitter hesabı üzerinden LG G6’nın son görüntüsünü paylaştı. Görselde cihazın tüm detayları en ince ayrıntısına kadar görülebiliyor.

LG G6′nın sızan fotoğrafı, cihazla ilgili bilgilerimize yeni bir şey katmadı. Kameralar ve sensörler, daha önceki sızıntılarda gördüklerimizle aynı yerde duruyorlar. LG G6‘nın ekranı 5.7 inç büyüklüğünde Full Vision teknolojisine sahip ve 1440 x 2880 piksel çözünürlüğünde olacak. LG G6‘nın arka bölümünde ise çift kamera, tru tone flaş ve parmak izi okuyucusu yer alıyor. Yan tarafında ise ses kontrol düğmesi konumlandırılmış. Suya ve toza dayanıklı olacak olan LG G6, gücünü Snapdragon 821 yonga seti ve 4 GB RAM‘den alacak.

LG, merakla beklenen yeni akıllı telefonu LG G6 ile birlikte cihazın FullVision özelliğine sahip  yeni mobil UX 6.0 kullanıcı arayüzünü de tanıtacak.

5.7 inçlik QHD+ FullVision (2880×1440) ekrana sahip LG G6’nın 18:9 görüntü oranı ise akıllı telefonun ön yüzünü tamamen kaplıyor. LG G6’nın yeni kullanıcı arayüzü, FullVision özelliğinin en iyi şekilde kullanılmasına imkân veriyor. Kamera özelliğinin geliştirilen kullanıcı arayüzü, 18:9 görüntü formatı ile fotoğraflar için çok daha fazla alan sağlıyor. GUI (Grafik Kullanıcı Arayüzü) sayesinde kullanıcılar kare şeklinde iki pencereyi yan yana açabiliyorlar. LG G6 hakkında şimdiye kadar ortaya çıkan bilgi parçaları, 26 Şubat‘taki tanıtımda birleşecek.