Skip to main content

LG G6 beklenenden daha erken bir zamanda gelebilir iddiaları sonrası cihaza ait olduğu söylenen bir çizim ortaya çıktı

2016 yılı biterken, teknoloji meraklıları önümüzdeki yılın amiral gemilerini gündem konusu yapmaya başladılar bile. LG’nin yeni telefon modeli G6’ya ait olduğu söylenen bir çizim ortaya çıktı. LG’nin yeni telefonuna ait olduğu düşünülen çizim, cihazın beklenenden erken gelmesi iddialarını kuvvetlendirdi.

LG G6 olduğu iddia edilen çizimde LG G5’de çıkarılabilir durumda olan alt kısmının sabit olduğu görülüyor.  Bu da yekpare tasarım kullanılacağı iddiasını güçlendiriyor. LG ve Samsung’un yeni amiral gemilerini sızdıran Shai Mizrachi, bu sefer ise LG’nin yeni amiral gemisi LG G6’nın render resmini sızdırarak kullanıcılara tasarım hakkında bilgilendirdi. Sızdırılan çizimde göreceğiniz gibi LG G6’nın tasarımı bir önceki model olan G5 ile fazla bir farkı olmadığını anlıyoruz. LG G5’ten biraz daha ince olacağı verilen ölçülerde görmekteyiz.

Şirketin telefonu Şubat sonu Mart ayı başında satışa sunmak için Ocak ayı başında seri üretime başlamayı planladığı tahmin ediliyor. Bu hamlenin en büyük sebebi ise yeni yılda rakiplerinin üreteceği Galaxy S8 ve HTC 11 gibi modellerden önce pazara giriş yapmak.