Skip to main content

LG’nin yeni modeli G5 ile ilgili sızıntılar iyice hız kazanmaya başladı. Detaylar haberimizde…

LG, G serisiyle yakaladığı başarıyı devam ettiriyor. LG’nin  tamamen yeni tasarımı ve benzersiz aksesuarlarıyla 21 Şubat tarihindeki MWC 2016’da resmi tanıtımını gerçekleştireceği G5 modeline yönelik detaylar ortaya çıkmaya başladı.

LG G5’in en dikkat çekici noktası kameraları. G5 modelinin uzun zamandır çift kameraya sahip olacağı konuşuluyordu, ortaya çıkan sızıntı görüntüler söylentileri doğrular nitelikte. Arka kameraların 16MP, ön kameranın ise 8MP olacağı söylenen özelliklerin pratikteki faydasının derinlik algısı kazandırma, daha fazla odak, poz genişliği ve düşük ışıkta yüksek performans sağlaması gibi faydalar sağlayacağı öngörülüyor. Bu özellikle birlikte, iki arka kamera ve bir ön kamerayla birlikte üç kameranın yer alacağı LG G5 yepyeni bir dönem başlatacak.

lg g5 fotoğraf

Ünlü tasarımcı Jermain Smit sızdırılan bilgilerden ve ortaya çıkan görüntülerden yola çıkarak LG G5 için konsept bir video yayınladı. LG G5, tamamen metal kasayla kaplı olacak ve  arka tarafında parmak izi okuyucu yer alacak.

LG G5,  5.6-inç büyüklüğünde (2560×1440) bir ekranla gelmesinin yanı sıra Qualcomm Snapdragon 820 yongaseti ile 3 veya 4GB RAM yer alacağı diğer sızdırılan bilgiler arasında olduğunu belirtelim.

LG G5’in muhtemel tasarımını görmek için videoyu izleyebilirsiniz…