Skip to main content

LG’nin en yeni akıllı telefonu LG G5, Dünya Mobil Kongresi (MWC) 2016’da LG Oyun Arkadaşları ile birlikte tanıtıldı

LG, merakla beklenen akıllı telefonu LG G5’i tanıttı. Yepyeni bir tasarım olan LG G5, tek parça metalden gövdesi ve kolay çıkartılabilir pil özelliğinin yanı sıra modüler tasarımı ile harika bir akıllı telefon deneyimi yaşatıyor. LG Oyun Arkadaşları adı altında kendisine eşlik eden bir cihaz koleksiyonuyla tamamlanan LG G5, istenildiğinde dijital kamera ya da Hi-Fi oynatıcı gibi birçok cihaza dönüştürülebiliyor. LG G5 hakkındaki tüm özelliklere buradan ulaşabilirsiniz. 

İşte LG G5’in modüler aksesuarları!

LG’nin yenilikçi modüler tip tasarımı, G5’in bir dijital kameraya, Hi-Fi çalara ve daha fazlasına dönüşebilmesini sağlarken, geleneksel çıkartılabilir pil özelliğini, tamamı metal gövde tasarımı ile ilk kez bir araya getiriyor.

LG CAM Plus

LG_CAM_Plus

Çok yönlü bir kamera modülü olan LG CAM Plus, telefona şarj soketinden bağlanabiliyor ve konforlu bir tutuş ile rahat bir kontrol sağlıyor. LG CAM Plus, güç, perde, kayıt, zoom, LED ekranın yanı sıra kullanıcılara ergonomik bir kullanım sunuyor. Genellikle bağımsız dijital kameralarda bulunan sezgisel otomatik odaklanma ve pozlama kilidi özelliklerine de sahip olan LG CAM Plus, LG G5’e monte edildiğinde fazladan 1,200mAh pil ömrü ekleyerek, daha fazla eğlence için daha uzun çekim süresine olanak tanıyor.

Hi-Fi Plus with B&O PLAY

LG_HiFi_Plus

B&O Play ile ortak geliştirilen yenilikçi ve taşınabilir bir Hi-Fi DAC ses çalar olan LG Hi-Fi Plus – B&O Play, yalnızca en son teknoloji ses aygıtlarında bulunan birinci sınıf ses kalitesini arayanların ihtiyaçlarını karşılamak için üretildi. LG Hi-Fi Plus – B&O Play, sahip olduğu yüksek ses kalitesinin yanı sıra, sade ve şık İskandinav tasarımıyla da öne çıkıyor.

İlk olarak, LG V10’da kullanılan ‘up-sampling’ teknolojisine ek olarak, LG Hi-Fi Plus – B&O Play, 32bit 384KHz yüksek ses kalitesini de destekliyor. LG Hi-Fi Plus – B&O Play, istenildiğinde LG G5’e bağlanan bir modül olarak ya da tek başına herhangi bir PC ve akıllı telefona bağlanan harici Hi-Fi DAC olarak da kullanılabiliyor.

LG 360 VR

LG_360VR

LG G5’e özel bir kablo aracılığıyla bağlanabilen ve LG G5 için özel olarak tasarlanmış bir sanal gerçeklik gözlüğü olan LG 360 VR, iki metre uzaktan bakılan bir 130 inç TV ekranını simüle edebiliyor. 360 VR’ın stil sahibi ve katlanabilir tasarımı sayesinde kullanıcılar sanal gerçekliğe yönelik içerikleri her zaman yanlarında taşıyarak istedikleri zaman keyfini çıkarabilecekler. LG 360 VR, 118 gramlık ağırlığıyla, içine akıllı telefonun koyulmasını gerektiren 639 ppi’lik diğer sanal gerçeklik gözlüklerinin sadece üçte biri ağırlıkta. Aynı zamanda 360 derece resimler, LG 360 CAM ile çekilen videolar ve Google Cardboard içerikleriyle de tam uyumlu olarak çalışabiliyor.

LG 360 CAM

LG_360_CAM

LG 360 CAM, içerisinde iki adet 13MP’lik 200 derece genişliğinde kamera, 1,200mAh pil ve 4 GB dahili hafıza bulunan ve microSD kart ile desteklenen 360 derecelik bir kompakt kamera olarak karşımıza çıkıyor. LG 360 CAM, LG G5’e kolaylıkla bağlanarak kullanıcıların 360 derece içerikler üretmesine imkan veriyor. LG 360 CAM’ın sahip olduğu üç mikrofon ile desteklenen 2K video ve 5.1 surround kanal kaydı yapılabilme özelliği ile kullanıcılar kolaylıkla yüksek kaliteli 360 derece içerikler yaratabiliyor.

LG Rolling Bot

LG G5’in oyun arkadaşlarından bir diğeri olan LG Rolling Bot, yuvarlanarak hareket ederken dahili 8MP kamerasıyla fotoğraf çekip video kaydedebilen bir cihaz. Sadece bir oyuncak olmanın ötesine geçerek eviniz için bir güvenlik sistemi, evcil hayvanınız için bir bakıcı ve uzaktan kumandalı beyaz eşyalarınız için de bir kontrol cihazı olarak işlev görebiliyor. Sahip olduğu IP kamerasıyla kablosuz ağlara bağlanabilen Rolling Bot sayesinde kullanıcılar dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar LG G5’lerini kullanarak evlerinin içini gözlemleyebiliyorlar.