Skip to main content

Dünyadaki en yüksek çözünürlüğe sahip en büyük videowall Dubai’de görücüye çıktı.

LG, Dubai’de kendisini benzerlerinden ayıran en büyük OLED ekranı ve yüksek çözünürlüğe sahip videowall sistemini tanıttı. Burj Khalifa’nın yanındaki Dubai Mall’da yapılan tanıtımda dev boyutlu videowall’u oluşturmak için 820 adet LG Çerçevesiz OLED bilgilendirme ekranı kullanıldı. LG bu rekor kıran projeyi gerçekleştirmek için Dubai Akvaryumu’nu da işleten Emaar Entertainment ile işbirliği yaptı.

LG’nin rekor kıran projesi Emaar Entertainment iş birliğiyle gerçekleştirildi. Guinness rekorlarında kendine yer bulan bu eşsiz panelin boyutu 709,69 metre kare, çözünürlüğü ise 1.700.352.000 piksel.

Çerçevesiz OLED paneller sayesinde oluşturulan videowall’da akıcı bir deneyim sunan LG, ince ve bükülebilir OLED teknolojisinin sektöre öncülük ettiğini belirtiyor. LG Ev Sinema Sistemleri Bölümü Bilgi Ekranları Yöneticisi Kwon Soon-hwang, konuyla ilgili “Dubai’deki bu proje, LG’nin dijital bilgilendirme ekranlarının ticari alanlara kattığı değeri göstermesinin yanı sıra günümüzün kurumsal müşteri taleplerini karşılayan yenilikçi çözümlerin neler olabileceği ile ilgili de fikir veriyor. Bu hayranlık uyandırıcı ekranların dünyanın en yüksek binasının yanındaki dünyanın en büyük alışveriş merkezinde konumlanması da tam kendisine yakışır bir durum.” şeklinde konuştu.