Skip to main content

LG, gelişmiş EV şarj cihazları üretmek için ABD’deki ilk fabrikasını Teksas’ta açtı.

LG Electronics (LG), ABD’deki ilk elektrikli araç (EV) şarj cihazı üretim fabrikasını Fort Worth, Teksas’ta açtı. 5.500 m2’lik yeni tesisiyle EV şarj çözümleri altyapısını genişleten LG’nin Kuzey Amerika pazarında yıllık 10.000 adedin üzerinde kapasiteye sahip olması bekleniyor.

LG tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, Güney Kore dışındaki ilk EV şarj cihazı üretim tesisi olan Teksas fabrikasında 11 kW şarj cihazlarının montajına başladı ve yılın ilk yarısında 175 kW hızlı şarj cihazlarının üretimine başlayacak.

LG ayrıca, 2024 yılında 350 kW ultra hızlı şarj cihazını piyasaya sürmeyi ve özellikle ticari seyahat ve uzun mesafe taşımacılığı gibi alanlarda faaliyet gösteren müşterilerin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için EV şarj cihazı serisini genişletmeyi hedeflediğini belirtti.

LG İş Çözümleri Şirketi Başkanı Jang Ik-hwan’ın aktardıklarına göre, LG Teksas’ta EV şarj cihazı üretim fabrikasını kurarak, ABD’de hızla artan EV altyapısı talebine aktif olarak yanıt verebilecek ve müşterilerine verimli şarj ünitelerini gelişmiş kontrol sistemleriyle birleştiren güvenilir EV şarj çözümleri sunacak.