Skip to main content

LG, içinde 77\65 inç G6 ve 65\55 inç E6 modellerinin de yer aldığı TV alanındaki en yeni ve en üstün 4K HDR özellikli OLED TV ürünlerini CES 2016’da sergiledi

CES 2016 En İyi İnovasyon Ödülünü alan üstün kaliteli 77 inç G6’nın da bulunduğu yeni 2016 OLED TV ürün ailesi toplamda sekiz üründen oluşuyor.

G6 ve E6, LG’nin, ultra ince 2.57mm’lik OLED paneli ile yarı saydam camdan arka ve ön cepheye dönük sound bar hoparlör sistemini içeren, Picture-on-Glass tasarımda sunduğu ilk ürünler olarak öne çıkıyor.

OLED ve HDR teknolojilerinin muhteşem uyumu

HDR teknolojisi, OLED TV’lerde bulunan Pixel Dimming teknolojisiyle bir araya geldiğinde çok daha başarılı bir performans gösteriyor. LCD ekranlardaki LED arka ışıklandırmanın ekranın tüm bölümlerinde yaptığı bölgesel ışıklandırmanın aksine, OLED panellerdeki her bir piksel diğerlerinden bağımsız olarak yanıp sönebiliyor. Sonuç olarak parlak nesnelerin derin ve karanlık görüntülerin yanında olduğu durumlarda bile OLED TV’lerin işlediği görüntülerde oldukça canlı, dolgun renklerle birlikte detaylı gölgelendirmeler sağlanabiliyor.

1452151086_OLED_TV__E6

İnce tasarımlı TV’ler için inovatif hoparlör tasarımı

LG G6 ve E6’nın ön cepheye yöneltilmiş ses akışına sahip sound bar hoparlör sistemi ise üstün kaliteli ses sistemleri üreticisi Harman\Kardon ile olan iş ortaklığı çerçevesinde geliştirildi. Birçok ince tasarımlı TV’deki aşağı tarafa yöneltilen hoparlörlerin aksine ön tarafa bakan hoparlörlere sahip olan LG TV’ler sayesinde kullanıcılar sesleri herhangi bir bozulma olmadan detaylı ve temiz bir şekilde duyabiliyorlar. LG OLED TV’lerde bulunan Sound Bar sisteminin sahip olduğu ek alçak frekans hoparlörleri ses gücü anlamında LG OLED TV’leri diğer tüm ultra ince TV’lerden ayırıyor.

webOS 3.0 ile çok daha sezgisel bir TV deneyimi

2016 OLED TV ürün ailesi LG’nin içerik yönetim platformu webOS’un en yeni sürümüyle birlikte geliyor. LG webOS 3.0, LG SMART TV kullanıcılarının çok daha sezgisel bir şekilde TV özelliklerini kullanabilmesini sağlayarak olağan dışı bir kullanıcı deneyimi sağlıyor. Geliştirilmiş mobil bağlantı özellikleri, uzaktan kumanda seçenekleri ve daha zengin içeriği ile LG webOS 3.0 kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verebilmek açısından bir önceki sürümlerinin çok daha ötesine geçiyor.