UYGULAMA & YAZILIM

DigitalAge | 17.01.2014 - 18:48

Letsfeedback uygulaması ile dersler interaktif hale geliyor

Letsfeedback uygulaması ile teknoloji derslerde daha etkin kullanılıyor.

Akıllı tahtalar, e-öğrenme gibi akıllı sistemleri tamamlayan ve geleceğin eğitim düzeniyle uyumlu bir uygulama olan Letsfeedback artık Türkiye’de.

Deniz Demirsoy adlı bir girişimcinin projesi olan Letsfeedback, mobil uygulama olmayıp internet tabanlı bir uygulama özelliğini taşıyor.

Alman ve İngiliz üniversitelerinde 2012’de bu yana kullanılan Letsfeedback ile eğitmenler ders sırasında öğrencilerin akıllı telefon ve tabletleriyle ulaşabildikleri bir platform üzerinden geri bildirim alıyorlar. Saniyeler içinde hazırlanan kısa soruları verilen link üzerinden yanıtlayan öğrencilerin yanıtlarına göre ders akışı şekillenebiliyor. Eğitmenler bu sorularla, konuların iyi anlaşılıp anlaşılmadığını, tekrar ya da açıklama gerektiren bölümler olup olmadığını, yine ders sırasında internet tabanlı bir platform üzerinden ölçümleyebiliyorlar.

Yanıtların kimden geldiği gösterilmediğinden, sonuçlar daha açık ve gerçekçi oluyor, açık noktalara da hemen müdahale edilebiliyor.

Uygulama ile özellikle kalabalık sınıflarda, karşılıklı iletişim problemleri veya öğrencinin soru sormaya çekinmesi gibi sıkıntılı durumların giderilmesi amaçlanıyor.