Skip to main content

Lenovo, CES 2017’de “Lenovo Akıllı Asistan” uygulamasını görücüye çıkardı

Lenovo, geliştirdiği Lenovo Akıllı Asistan uygulaması ile gündelik hayatı kolaylaştırmayı hedefliyor. Kullanıcısının sesli komutlarına duyarlı dijital bir kişisel asistan olarak tasarlanan Lenovo Akıllı Asistan uygulaması, Amazon Alexa işbirliği ile geliyor. Lenovo Akıllı Asistan uygulamasıyla gelen 360 derece ve 5 metreye kadar ses algılayabilen mikrofonlar sayesinde sadece birkaç kelime konuşarak internet araştırmaları yapılabiliyor, müzik çalabiliyor, liste ve takvimler oluşturulabiliyor.

Bulut teknolojisi destekli uygulaması ile tüm arama sonuçlarının da listesini tutan Lenovo Akıllı Asistan aynı zamanda kullandıkça alışkanlıklarınızı da öğrenip ihtiyaçlarınıza yönelik daha isabetli cevaplar veriyor. Lenovo Akıllı Ev Aletleri ve diğer üçüncü parti akıllı cihazlarla da uyumlu olan cihazın siyah modeli Harman Kardon imzasıyla geliyor. Belli ki Lenovo siyah modelde ses performansına da oldukça önem vermiş.

İki farklı modele sahip Lenovo Akıllı Asistan’ın ana modelinin yurt dışı fiyatı 130 dolar. Ancak ana modelde Harman Kardon imzasının yer almadığını belirtelim. Biraz daha gelişmiş tamamen siyah modeli ise 170 dolardan satışa sunulacak. Asistanın mayıs ayından itibaren kullanıcılarla buluşturulması bekleniyor.