Skip to main content

Lenovo, merakla beklenen dünyanın ilk Tango uyumlu akıllı telefonu PHAB2 Pro’yu, Tech World’de tanıttı

Lenovo, bir ilk olma özelliğine sahip Tango uyumlu akıllı telefonu PHAB2 Pro’yu tanıttı. Tango teknolojisiyle çalışan cihaz, kullanıcılara sanal gerçeklik deneyimi yaşatacak.

Diğer akıllı telefonların aksine Google’ın Tango teknolojisiyle çalışan PHAB2 Pro, sanal gerçeklik sunabilmek için çevresini algılayıp haritalar oluşturuyor. Bu sayede örneğin öğrenciler gerçek ölçeklendirmiş dinozorları sınıflarında görebilecek ve onların etraflarından dolanarak yakından inceleme fırsatını yakalayabilecekler. Google’nın Tango teknolojisi sayesinde kapalı alanlar haritalandırılabiliyor ve bu sayede GuidiGO uygulamasıyla sanal müze turları dahi yapılabiliyor.
Lenovo Tango'lu telefonuyla sanal gerçeklik yaşatacak

Tango’nun arkasındaki teknoloji

PHAB2 Pro’nun üç kamerası ve sensör yelpazesi sayesinde gerçek dünyaya sanal obje yerleştirme, zenginleştirilmiş kapalı alan navigasyonu ve gerçek alanların anında ölçümü gibi deneyimler sağlıyor. Üç ana teknolojisi ‘hareket takibi’, ‘derinlik algısı’ ve ‘alan taraması’ sayesinde Tango deneyimleri hayata geçiyor. İçindeki sensörler sayesinde saniyede 250 bin ölçüm yaparak çevresindeki objeleri algılama özelliğine sahip.