Skip to main content

Huawei ve Leica Camera AG, mevcut stratejik işbirliklerini ortaklaşa yönetecekleri “Max Berek Innovation Lab” adında bir Ar-Ge merkezi kurdu

Leica’nın, Almanya’daki genel merkezinde yer alan laboratuvar, çeşitli fotoğrafik uygulamalardaki ve mobil cihaz uygulamalarındaki görüntüleme kalitesini artırmak için optik sistemlerin ve yazılım tabanlı teknolojilerin gelişimini daha da ileriye taşıyacak. Ayrıca laboratuvar, sayısal görüntüleme, artırılmış gerçeklik (AR) ve sanal gerçeklik (VR) çözümleri de sunacak.

Leica Camera AG’nin büyük hissedarı ve Danışma Kurulu Başkanı Dr. Andreas Kaufmann Max Berek Innovation Lab’ı kurarak HUAWEI ve Leica Camera AG’nin başarılı stratejik ilişkilerinin kapsamını genişlettiğini ve görüntüleme alanında çığır açan teknolojilerin araştırılması ve geliştirilmesi konusunda işbirliğini genişlettiklerini vurguladı. HUAWEI’in kurucusu Ren Zhengfei ise, gelecekteki veri trafiğinin %90’ını görüntü ve videoların oluşturacağını ifade ederek, Max Berek Innovation Lab’ın görüntü ve video kalitesinde sürekli gelişmelere öncülük edeceğini, akıllı telefon kamerası pazarına en son yenilikleri getirirken tüketicilere daha büyük bir değer sunacaklarını belirtti.