Skip to main content

Dünyanın en çok oynanan online PC oyunlarından League of Legends’ın Türkçe olarak Türkiye sunucularından hizmet vermesini sağlayan Riot Games, 26 Eylül’de Feriye Lokantası’nda gerçekleştirdiği basın toplantısıyla Türkiye’deki yolculuğuna resmen başladı….


Dünyanın en çok oynanan online PC oyunlarından League of Legends’ın Türkçe olarak Türkiye sunucularından hizmet vermesini sağlayan Riot Games, 26 Eylül’de Feriye Lokantası’nda gerçekleştirdiği basın toplantısıyla Türkiye’deki yolculuğuna resmen başladı.
Riot Games Ülke Müdürü aynı zamanda Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu (TÜDOF) E-spordan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olan Çolakoğlu, “League of Legends aynı zamanda bir elektronik spor dalı olarak da tasarlandı. Her yıl küresel olarak organize edilen liglerde yüksek para ödülleri dağıtılıyor. 13 Ekim’de tamamlanacak 2. sezonda toplam 5 milyon Amerikan Doları ödül dağıtılmış olacak. Bu alanda League of Legends’a TÜDOF desteği ile ülkemizi temsil edecek takımlar gönderilmesi için de çaba harcıyor olacağız.”şeklinde konuştu.


Riot Games Türkiye Topluluk Yöneticisi Erdinç ‘BayE’ İyikul ise League of Legends’ın Türkiye’den oynayan oyunculara sunduğu ekstra hizmetleri sıraladı:
• Cihan Ünal, Murat Kosova ve 50’yi aşkın ses sanatçısıyla Türkçe seslendirme
• Türkiye’ye özel sunucu ve bu sunucuda Türk Lirası ile Avrupa’dan çok daha ucuza alışveriş imkanı
• Toplam 40 bin TL ödüllü ve finalleri 4-7 Ekim tarihleri arasında GameX oyun fuarında gerçekleştirilecek Türkiye’nin ilk resmi e-spor turnuvası 
• Turnuva kapsamında e.sporun tüm dünyada zafere doymayan takımı Fnatic’in Türkiye ziyareti (Manchester United’ın Türkiye’ye gelerek gösteri maçı yapması ile eşdeğer bir aktivite)