Skip to main content

Oldukça heyecanlı geçen bir sezonun ardından, beklenen League of Legends Türkiye Büyük Finali’nde kazanan Bahçeşehir Supermassive oldu.

12 binden fazla League of Legends ve espor tutkununu Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda buluşturan ve 1 milyondan fazla izleyicinin ekranlardan takip ettiği büyük finalin sonunda kupanın sahibi, rakibini 3-1’lik skorla mağlup eden Bahçeşehir SuperMassive oldu.

Riot Games Türkiye tarafından bu yıl altıncı kez gerçekleştirilen ve Türkiye’nin en büyük espor etkinliği olma özelliğine sahip Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Türkiye Büyük Finali’nde takımlar, şampiyonluk için mücadele etti. Nisan ayında Kış Mevsimi Finali’nde de karşı karşıya gelen iki takım için aynı zamanda bir rövanş niteliğinde olan mücadele, bu açıdan da oyuncular özelinde farklı bir öneme sahipti.

Royal Bandits ile son yıllarda birçok önemli final maçı ve şampiyonlukla gündeme gelen Bahçeşehir SuperMassive arasında geçen zorlu mücadelede, maç boyunca konsantrasyonunu daha üst düzeyde tutmayı başaran Bahçeşehir SuperMassive şampiyonluk ipini göğüsledi.