Skip to main content

Riot Games’in geliştirdiği League of Legends, dünyanın en büyük spor etkinliklerinden biri olarak kabul edilen 2018 Asya Oyunları’na katılacak.

1951 yılından beri geleneksel olarak düzenlenen ve tarihinde ilk defa esporun da dahil olacağı 2018 Asya Oyunları’nda, League of Legends, özelinde gösteri karşılaşmaları gerçekleştirilecek. Dünyanın pek çok ülkesinden farklı alandaki sporcuları bir araya getirecek 2018 Asya Oyunları, esporun olimpiyat oyunlarında temsili için önemli bir başlangıç olarak görülüyor. Espor dünyasının önde gelen oyunlarının da yer alacağı 2018 Asya Oyunları kapsamımda Riot Games, esporun geliştirilmesi için Asya Olimpiyat Komitesi’yle önemli bir işbirliğine imza attı.

Espor ve League of Legends’ın Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından resmen tanınması, çoklu spor organizasyonlarında yer almak isteyen oyuncular için ve esporun olimpiyat oyunları geleceği için önemli bir gelişme olarak dikkat çekiyor.

Oyunlar Endonezya’da
Bu yılki Asya Oyunları, Endonezya’nın Cakarta-Palembang kentinde gerçekleştirilecek ve 18 Ağustos’tan başlayarak Eylül ayının sonlarına kadar sürecek.

League of Legends turnuvası kapsamında ise Haziran ayında, her bir ülkenin temsilci takımlarının davet edileceği Bölgesel Elemeler yapılacak ve bu organizasyonda toplam 45 ülke yer alacak. Bu eleme ile takımlar, katılımcı havuzunda sekiz takımla sınırlanacak ve bu sekiz takım da ana etkinliğe gitme hakkına sahip olacak. Tarihlerin henüz netleşmediği turnuvada, finallerin Ağustos ayının sonlarına doğru gerçekleşmesi bekleniyor.