Skip to main content

Userspots tarafından düzenlenen ve bir ay devam eden kullanıcı deneyimi yaz kampı UX Camp’13 tamamlandı.

Çeşitli alanlarda tasarım eğitimi bulunan öğrenci, yeni mezun ve profesyonelleri bir araya getiren etkinliğe katılanlar, ATM’ler için Windows 8 arayüz tasarımından, tarih dersini daha renkli ve eğlenceli bir hale getirmeyi amaçlayan tablet uygulamasına kadar çeşitli projeler geliştirdiler.

UX Camp’13’ün son gününde tanıtılan projeler ise şöyle:

ATM’ler için Windows 8 arayüz tasarımı

Bankaların ATM’lerinin arayüzlerini Windows 8 arayüzüne göre revize eden ve ATM’lerde Windows 8 yüklü tabletlerle hizmet verme sistemi üzerine kurulu proje.

Tarihim mobile 

Öğrenciler için, tabletler üzerinde çalışan ve tarihi interaktif bir şekilde öğretmeyi amaçlayan servis tasarımı projesi. Oyunlaştırma (Gamification) ile eğitimi birleştiren proje, öğrencinin ilgisini artırıp tarih dersinin daha rahat anlaşılmasını ve akılda kalıcı olmasını hedefliyor.

Cep telefonu kılıfı bulmak için pratik çözüm

Piyasadaki cep telefonu kılıflarını kategorize edip marka, model, renk ve fiyat aralığına göre rahatlıkla bulmayı ve aynı zamanda karşılaştırabilmeyi sağlayan internet sitesi arayüz çalışması.

Düğün hazırlık projesi

Düğünlerin yoğun ve zahmetli hazırlık aşamasını planlı bir hale getirip, evleneceklerin bu süreçte yaşadıkları zorlukları azaltmayı hedefleyen bir servis tasarımı projesi. Düğün mekanı, gelinlik, davetli listesi, süsleme, pasta ve davetiye gibi birçok kalemi organize eden ve tüm bu işlerin gerçekleştirebileceği yerlere yönlendiren bir sistem.

Ürün bulucu

İnternetten aranan ürünleri bulma ve karşılaştırma amaçlı hazırlanan arayüz tasarım projesi.