Skip to main content

Ünlü tasarımcı Meng To, tasarımcılara Swift ve Sketch’te uygulama tasarlamanın inceliklerini anlattı

Yazılımcılara kullanıcı deneyimi ve kullanıcı arayüzü alanlarındaki en yeni trendleri aktaran tasarımcı Meng To, bankacılık, ödeme ve ticaret uygulamaları yapımcısı Monitise’ın sponsorluğunda Türkiye’deki (6-7 Aralık) atölye çalışmasını gerçekleştirdi.

Mobil ve internette tasarım süreçlerinin karmaşıklığını basitleştiren yaklaşımlar üzerinde çalışan Meng To, etkinliğin ilk gününde, vektör tabanlı arayüz tasarlama programı Sketch için bir atölye çalışması düzenledi. (Mobilde kullanıcı deneyimi tasarımı için gerekli olan temel şablonlar ve araçları bir arada sunan Sketch, tasarımcılar tarafından sıfırdan bir kullanıcı arayüzü tasarlamak için sıklıkla kullanılıyor.)

Meng To, Sketch atölyesinin katılımcılarına, Sketch’in iPhone 6 ve iPhone 6 Plus gibi cihazlarda çoklu ekran tasarımı için kullanımı başta olmak üzere, renk, tipografi ve animasyon tasarım trendlerine ilişkin bilgiler verdi.

Meng To, etkinliğin ikinci gününde Apple tarafından, iOS uygulamalarının yazılmasında kullanılması için üretilen yeni programlama dili Swift’in anlatıldığı bir atölye çalışması düzenlendi.