ETKİNLİK

DigitalAge | 10.02.2017 - 13:59

Kullanıcı deneyimi profesyonelleri UXistanbul’da buluşuyor

ux konferansi

UXistanbul’un üçüncüsü, 21 Şubat Salı günü gerçekleştirilecek.

UXistanbul, önde gelen şirketlerden konuşmacıları ağırlamaya hazırlanıyor. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da farklı sektörlerden profesyonellerin büyük ilgi göstermesi beklenen etkinlik, 21 Şubat Salı günü, Renaissance İstanbul Polat Bosphorus Hotel’de gerçekleştirilecek.

UXservices tarafından düzenlenen UXistanbul, 4 keynote konuşmacı, 7 konuşmacı ve eşzamanlı gerçekleşecek 4 workshop’tan oluşan zengin içeriği ile gün boyunca sürecek. Etkinlikte ayrıca, ilki geçtiğimiz yıl hazırlanan ve ülkemizin ilk kullanıcı deneyimi raporu olan Türkiye Kullanıcı Deneyimi Raporu’nun 2016-17 edisyonunun da lansmanı yapılacak.

Etkinliğin keynote konuşmacıları şöyle sıralanıyor: IBM Servis ve Etkileşim Tasarımı Yöneticisi Diego Dalia, GoPro UX ve Araştırma Müdürü Suejin Kim, Futurice Servis Tasarımı Yöneticisi Aino Hanttu ve HubSpot Kıdemli UX Tasarımcısı Austin Knight.

Workshop liderliğini Garanti Teknoloji’den Aras Bilgen, Yapı Kredi’den Levent Boran ve UXservices’den Özge Sevindirir’in üstlendiği UXistanbul’da paralel oturumlarda söz alacak isimler ise şöyle: Huawei Technologies Yönetsel Ürün ve Çözüm Satış Müdürü Ahmet Duran, UXservices Yönetici Ortağı Barış Sarıalioğlu, TRT World Küresel Ürün Lideri Derrick Fountain, Bilyoner UX Etkileşim Tasarımcısı Gökalp Tüfekli, TEB İş Analitiği ve Bilgi Yönetimi Kıdemli Müdürü Murat Özel, Kredi Kayıt Bürosu Kullanılabilirlik ve Etkileşim Tasarımı Müdürü Tuğçe Ertaş ve ICBC Turkey Kanal Yönetimi Yöneticisi Türker Tunbiş.