Skip to main content

Bullseye Worldwide ile InMobi’nin işbirliği, teknoloji ile reklamcılığı bir araya getiriyor

Mobil her geçen gün büyümeye devam eden ve hızla büyümeye devam edecek bir mecra. İnsanların hızlı tüketim alışkanlıkları günlük yaşantılarının her noktasına dokunuyor ve bu durumun gözlemlendiği en önemli noktada teknoloji devreye giriyor.

Sosyal medya kullanımının %80’i mobil cihazlardan geliyor
Data sağlayıcıları arasında önde gelen firmalardan comScore’un “2016 U.S. Cross-Platform Future in Focus” adlı araştırması, sosyal medyada geçirilen sürenin yaklaşık olarak yüzde 80’inin mobil cihazlar üzerinden gerçekleştiğini gözler önüne seriyor. Veri tüketiminin masaüstü PC’lerden mobil cihazlara taşınması ihtiyacının ortaya çıkması, mobil ile yakından ilgilenen teknoloji firmalarına fırsatlar sunuyor.

"Kreatif Reklam ve Teknoloji" Birlikteliği Başarıya Götürüyor Bullseye Worldwide AFİ Yönetici Ortağı Afşın Avcı, “Hızlı yaşantılarımıza entegre ettiğimiz taşınabilir cihazlara bir de hızlı veri tüketimi eklendiğinde, mobil için sunulan içerik üretimi ve tüketimi oldukça önem taşımaya başladı. Hızlı tüketimin gerçekleştiği yerde kullanıcıyla iletişime geçebilmemiz ve onun ilgisini çekebilmemiz oldukça önem teşkil ediyor. Kreatif reklam fikirleri ile teknolojinin bir araya geldiği bir noktadayız. Ne tek başına güzel reklam fikirleri ne de teknoloji yalnız başına bir anlam ifade ediyor.” diyor.

Teknoloji ve reklamcılık birleşiyor
Bu noktada güçlü ve çeşitli yayıncı ağları ile gerçekleştirilen anlaşmalar oldukça önem teşkil ediyor. Bütün bunlar birleştiğinde dijital reklam ajansları ile teknoloji firmalarının birlikte güzel işler çıkarmasına fırsat sağlayacak bir oyun alanı ortaya çıkıyor.

Global veriler dijital pazarlamayı etkiliyor
Bullseye Worldwide, müşterilerin ihtiyaçlarını anlayarak bu ihtiyaçlar doğrultusunda en uygun strateji ile doğru kanalda reklam harcamalarını planlayarak müşteri memnuniyeti sağlamayı amaçlıyor. Tek bir kanal üzerinden reklam harcaması yapmayı doğru bulmayan ajans, ajansların ve markaların ihtiyacı doğrultusunda uygun hedef kitlenin bulunduğu her kanalda dijital kampanyalar üretebiliyor. Markalar ve ajanslar için inovatif reklam modelleri planlayan ve uygulayan bir ajans kültürüne sahip Bullseye Worldwide, global firmalar ile çalışmanın verdiği güç ile dijital pazarlamanın know-how’ını birleştirdiklerinde ortaya etkili sonuçlar çıkartılabileceğini savunuyor.

Bullseye Worldwide, bu sonuçlara örnek olarak Beymen markası için yaptıkları bir kampanya çalışmasını örnek olarak gösteriyor. Kampanyayı kendi içerisinde değerlendirmenin önemini vurgulayan Bullseye Worldwide, her kampanya dinamiğinin birbirinden farklı olduğuna inanıyor. Beymen kampanyası özelinde, hedef kitlenin alışverişe olan merakı, projede bir avantaj olarak kullanılıyor. Bullseye Worldwide, Türkiye’yi ziyaret eden Arap turistlerin ilgisini çekip markanın Arap turistler tarafından bilinirliğini sağlamak için bu avantajı etkili bir şekilde hedef kitle analizlerinde kullandı.

Cepten 100.000’den fazla turiste ulaşan reklam kampanyası
Türkiye’ye seyahat için gelen ve mobil cihazını Arapça kullanan bireyler hedef kitle olarak belirlendi. Hedef kitle detaylandırılarak, alışveriş yapmayı seven ve alışveriş için AVM’leri tercih eden persona grupları ve lokasyon hedeflemesi dahil edildi. Kampanyada nokta atışı hedefleme ile reklamlar doğru kitleye ulaştırıldı.

Beymen için Nisan ve Mayıs ayı boyunca sürdürülen kampanya iletişiminde yüksek geri dönüşlerin alınmasının ve ayrıntılı hedefleme kapasitesinin yanı sıra, kreatif materyallerin kullanıcı ile etkileşim rolü de oldukça önemli bir yer tutuyor. Native, Interstitial, Standart Banner ve Rich Media kreatifleri ile yayına girilen reklamlar, kampanya sürecinde hedef kitleyi her noktadan yakalama fırsatı verdi. Kampanya sonucunda 1,15 milyondan fazla reklam görüntülemeye, 34 binden fazla tekil tıklamaya ve % 2,9 CTR’a ulaşıldı.