CİHAZLAR

DigitalAge | 29.12.2014 - 11:23

Kodak, CES’te Android işletim sistemli akıllı telefonunu tanıtacak

CES’te Android akıllı telefonunu tanıtacak Kodak, 2015'in ikinci yarısında tablet ve fotoğraf makinesi sunacağı bilgisini verdi

Kodak, 2012 yılında iflasın eşiğine gelmişti; ancak şirket ayakta kalmanın arayışına girdi.

Geçtiğimiz günlerde marka, akıllı telefon ve tabletlerin de olduğu bir dizi mobil cihaz üretimi için Bullitt Group ile işbirliği içine girdiğini duyurdu. Üretimini gerçekleştirdiği yeni cihazları Ocak ayında CES etkinliğinde tanıtacak.

Yapılan duyuruya göre; akıllı telefonlar, en son teknolojiyi deneyimlemek isteyenler ancak mobil cihaz kullanımını zor bulanlar için tasarlanmış durumda. Cihazların fotoğraf çekme, düzenleme ve paylaşım özellikleri olacak.

Mobil cihazlar, uzaktan yönetim yazılımına sahip olacak. Böylelikle telefonunuz, aile ve arkadaşlarınızla etkileşim kurabilmenize imkân verecek. Akıllı telefonlar, baskı ve paylaşım hizmetlerinde kolay erişime sahip olacak. Kodak’ın çektiğiniz fotoğrafların fiziksel kopyalarını elinizde tutmanızı istediği anlaşılıyor. Eğer bahsedildiği gibi sunulan özellikler, telefonda iyi uygulanmışsa, diğer fotoğraf odaklı akıllı telefonlardan farklılaşabilir.

İlk olarak akıllı telefonları sunacağını belirten Kodak, 2015’in ikinci yarısında 4G telefon, tablet ve bağlantılı fotoğraf makinesi sunacağı duyurusunu yaptı.

Kaynak: The Next Web