Skip to main content

Son dönemde yaşanan orman yangınlarına karşı harekete geçen Kiğılı, İzmir’in Kınık sahasında 5 bin ağaçlık ‘Kiğılı Ormanı’nı doğaya kazandıracağını açıkladı.

Türkiye’nin farklı bölgelerinde çıkan ve yüzlerce hektar ormanın yok olmasına neden olan orman yangınlarına ilişkin duygusal bir film yayınlayan Kiğılı, #1FİDAN1CAN etiketi ile önemli bir kampanya düzenledi.

“Türkiye’de ormanların sesi yok oluyor” sloganı ile başlatılan kampanya kapsamında, İzmir Kınık sahasında 5 bin ağaçlık Kiğılı Ormanı doğaya kazandırılacak. “Ormanlarımız yeniden canlansın diye…” harekete geçtiğini bu film aracılığıyla sosyal medyada duyuran Kiğılı, yangınların Ege bölgesinde üzücü miktarda geniş bir alana zarar vermesi nedeniyle İzmir Ege Orman Vakfı işbirliğiyle fidan dikeceğini açıkladı. Sosyal medya üzerinden #1FİDAN1CAN etiketi ile başlatılan kampanya ile  fidan dikim seferberliği başlatan Kiğılı, ayrıca kampanyanın sürdürülebilir olması ve ormanın genişlemeye devam edebilmesi için 3 ay boyunca müşterileri adına fidan dikmeye devam edecek.