FİLM

Digital Age | 31.03.2022 - 16:06

Khaby Lame, Cannes’ta kısa film yarışması jüri üyeliği yapacak

Pepsi ve Hugo Boss'tan sonra Cannes Film Festivali de Khaby Lame ile çalışacak.

75. yılını kutlamaya hazırlanan Cannes Film Festivali, TikTok ile iş birliğinin bir parçası olarak bir kısa film yarışması düzenleyecek. #TikTokShortFilm adıyla yapılacak olan yarışmada 30 saniye ile üç dakika arasında uzunluğa sahip kısa filmler yarışacaklar. Ayrıca, yarışmaya katılacak olan tüm filmler dikey olarak çekilmek zorunda.

Yarışma için 15 Mart’ta başlayan başvuru süreci 8 Nisan’da sonra erecek. TikTok’un Nisan ayının sonunda katılımlar hakkında bilgi vermesi beklenirken, Cannes Film Festivali, 17 Mayıs’ta başlayacak.

Öte yandan, Senegal asıllı İtalyan Khaby Lame’in yarışmada jüri üyesi olacağı açıklandı. TikTok Kısa Film Yarışması’nın diğer jüri üyeleri ise Rithy Panh, Basma Khalifa, Camille Ducellier ve Angele Diabang. Lame, jüri üyeleri arasında tek sosyal medya fenomeni olarak göze çarpıyor. Diğer jüri üyeleri ise geleneksel sinemacılar. Lame’in TikTok’ta 153,3 milyon takipçisi bulunuyor.

Sosyal medya platformlarında popülaritesini günden güne artıran Lame, yakın zamanda bazı reklamlarda da rol almıştı. Pepsi, yeni içeceğinin tanıtımı için Lame ile çalışırken, Hugo Boss da Lame’i marka yüzü seçmişti.

@pepsi We’re here to #learnfromkhaby. Duet to show us how you have mastered the #NitroPepsi 🥤 pour. #learnontiktok @khaby.lame ♬ original sound – Pepsi

@boss We can all learn a thing or two from #KhabyLame: go backstage at our #BeYourOwnBOSS shoot 📷 @khaby.lame ♬ original sound – BOSS

Kaynak: Khaby Lame will judge the inaugural #TikTokShortFilm competition at the Cannes Film Festival – Tubefilter