Skip to main content

AveaLabs’te geliştirilen yeni uygulama; maddi hasarlı trafik kazalarında gereksinim duyulan kaza tespit tutanağının hazırlanma sürecini minimuma indiriyor. Avea ve Anadolu Sigorta işbirliği ile maddi hasarlı trafik kazalarında sürücülerin trafik polisini…

AveaLabs’te geliştirilen yeni uygulama; maddi hasarlı trafik kazalarında gereksinim duyulan kaza tespit tutanağının hazırlanma sürecini minimuma indiriyor.
Avea ve Anadolu Sigorta işbirliği ile maddi hasarlı trafik kazalarında sürücülerin trafik polisini beklemeden, gerekli işlemleri hızlıca tamamlayıp olay yerinden ayrılabilmelerine imkân tanıyan ‘Kaza Tespit Tutanağı’ uygulaması iPhone akıllı telefon kullanıcılarına sunuldu.
Avea Ar-Ge merkezi bünyesinde faaliyet gösteren AveaLabs’te geliştirilen kaza tespit tutanağı uygulaması ile sürücüler; önceden girilmiş bilgileri kullanıp, kaza mahallinde bulunan araçlarının fotoğraflarını çektikten sonra, araçlarını daha güvenli bir yere park edip, hızlı ve kolay şekilde tutanak formunu doldurabiliyorlar. 
3G/WiFi İnternet bağlantısı, GPS ve kamera özellikleri bulunan, Android ve iPhone akıllı cep telefonlarda kullanılabilen uygulama, ilk kez geçtiğimiz yıl android işletim sistemine sahip akıllı cep telefonlarında kullanılmaya başlanmıştı.