Skip to main content

Banka kartı ve kredi kartlarınızı internet alışverişlerinde kullanmak istiyorsanız, 17 Ağustos’a kadar bankanızla iletişime geçin.

Kredi kartı ile online alışverişte yeni bir dönem başlıyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından kredi kartları ile internet üzerinden alışveriş yapılabilmesi için 17 Ağustos’a kadar tüketiciden onay alma şartı getirildi.

17 Ağustos‘tan sonra online alışveriş için müşteri onayı şart olacak ve daha da önemlisi bu tarihten sonra kredi kartları artık online alışverişe kapalı olarak tüketiciye verilecek. Mevcut kartlar için de sahiplerin onay vermesi gerekiyor.

Güvenlik gerekçesiyle gerçekleştirilecek bu uygulama sadece yeni kartları değil eski kartları da kapsayacak. 17 Ağustos 2017 tarihinden itibaren başlayacak uygulamada onay vermeyen kullanıcılarının kartları internet alışverişine kapatılacak.

Kredi kartları internet alışverişine kapatılıyor. Son 2 gün!

Bankalar müşterilere 17 Ağustos ile ilgili bilgilendirme mesajları gönderirken, kart sahiplerinin online alışveriş yapmaya devam edebilmesi için kartını onaylattırılması gerekiyor.

17 Ağustos tarihinden sonra, online alışverişe kapatılan kredi veya banka kartını açtırmak için bankanın mobil veya internet şubesinden kredi kartını online alışverişe açtırmak için başvurmak yeterli olacak.