Skip to main content

Kargo ve taşımacılık sektörüne yeni bir soluk getirecek bir uygulama olarak karşımıza çıkan ‘gelal’, kargoları aynı yöne giden kişilerle buluşturmayı hedefliyor.

Kargo ve taşımacılık sektörüne yeni bir soluk getirecek yeni bir uygulama hayata geçti. ‘gelal’ adı verilen uygulama kargoları aynı yöne giden kişilerle buluşturmayı hedefliyor. “Biz Bize Teslimat” sloganıyla yola çıkan girişim, aynı yöne giden kişiler sayesinde kargo taşımaları için gün ve saat sınırlamasını ortadan kaldırıyor. Akşam saatlerinde ya da hafta sonunda kargo teslimatını mümkün hale getiriyor. Göndericiler ve taşımacılar, kendi numaralarını paylaşmadan uygulama üzerinden iletişim kurabiliyor. Konum bazlı bir uygulamada göndericiler uygulama üzerinden taşımacıyı anlık olarak takip edebiliyor. Taşımacılar da haritadan gideceği adrese yol tarifi alarak teslimatları daha hızlı gerçekleştiriyor.

Kargo ve yük taşımacılığındaki problemlerin akıllı bir sistemle çözülmesi ihtiyacından doğan girişim, ilk etapta İstanbul’da faaliyetine başladı. Nakliye taşımaları ve araba kargo için birçok büyük şehir arasında hizmet veriyor.Kısa sürede tüm Türkiye’ye yayılması planlanan proje, gelal ve gelal Taşımacı olmak üzere temelde iki uygulamadan oluşuyor.

Kurye, kargo ve nakliye hizmetlerini tek platformda bir araya getiren uygulamaya taşımacı kayıtları gelal Taşımacı uygulaması üzerinden kabul ediliyor. Paylaşım ekonomisinin gelişimini sürdürebilmesi için güvenlik konusunda sıkı tedbirler alınıyor. Taşımacıların sisteme yüklediği tüm bilgi ve belgeler resmi olarak onaylanıyor.

iOS ve Android için ücretsiz olarak sunulan uygulama ile ek gelir elde etmek için bireysel üyelik ya da şirket üyeliği oluşturmak yeterli. Bireysel üyelikte taşımacılar yaya olarak, motoruyla ya da aracıyla kazanç sağlayabiliyor. Hali hazırda faaliyet gösteren kurye ve nakliye şirketlerinin yanı sıra kendi işini kurmak isteyen taşımacılar da sisteme kabul ediliyor.