DIGITAL AGE TV

VİDEO HABER

Savaş Önemli | 05.02.2016 - 18:47

Kaan Kayabalı: “2016 yılında en büyük odağımız video içerik”

Onedio Kurucusu Kaan Kayabalı şirketin 2016 yılında en büyük odağını video içerik olduğunu ve bu alana çok büyük yatırım yaptıklarını belirtiyor. Kaan Kayabalı ile gerçekleştirdiğimiz video röportajımızı bu haberin devamında bulabilirsiniz

Facebook
Twitter
Linkedin
+

Doğal reklam geçtiğimiz yılın en çok konuşulan konuları arasında idi. Henüz çok fazla rekabetin olmadığı bu alanda Türkiye’nin en büyük oyuncusu Onedio Kurucusu Kaan Kayabalı ile geçtiğimiz yılı değerlendirdik. Ve 2016 yılı ile ilgili içerik, doğal reklam ve video konularında sektör ve Onedio cephesindeki öngörü ve planlarını konuştuk…

Türkiye pazarında çok düşük maliyetlerle çok ciddi reklam anlaşmaları yapılıyor. Yayıncıların bu şekilde ayakta kalması çok zor. Bu anlamda Türkiye genel olarak kötümser olmayı hak eden bir pazar.

Türkiye’de son dönemde global firmalar content stratejileri oluşturmaya başladı. Bu yavaş yavaş yerli firmaları da etkiliyor.

2016 yılın da KOBİ’lerin ve diğer küçük işletmelerin içerik tarafına yatırım yapacaklarını düşünüyoruz.

Bizim birinci amacımız dijitalde doğup büyüyen bir medya devi olmak. İkinci hedefimiz bölgesel bir güç olmak. Rus pazarı da Arap pazarı Türkiye pazarına çok benziyor. Bu üç bölgedeki 400 milyonluk internet nüfusuna dokunmayı hedefliyoruz.

İçerik tarafında dikey alanlarda çok fazla fırsat var, biz de en büyük rekabeti bu alanda yaşayacağız diye düşünüyorum.

Şu an çok ciddi bir video yatırımı yapıyoruz. 2016 yılında piyasaya kendi üretimimiz olan minimum 500 tane video içerik sunmayı planlıyoruz.