Skip to main content

Minoto, iş adamı ve melek yatırımcı Kaan Boyner’den yatırım aldığını duyurdu.

Bayiler tarafından satışa sunulan sıfır kilometre araçların güncel fotoğraf ve bilgilerini tüketicilerle buluşturan dijital pazar yeri Minoto, iş adamı ve melek yatırımcı Kaan Boyner‘den yatırım aldı. Bayiler için önemli bir satış kanalı oluşturmayı amaçlayan ve perakende satış noktasında otomotiv pazarına ciddi bir hareketlilik getirmeyi hedefleyen Minoto, 1 Temmuz itibarıyla devreye girecek.

Minoto, ikinci el araç alım satımındaki dijital platform mantığını, sıfır otomobil ve hafif ticari araç alımlarında da kuracak yepyeni bir pazar yeri oluşturmayı hedefliyor. Online satışın yapılmadığı yalnızca üye bayilerin araçlarının sergileneceği platform, bayiler için önemli bir satış kanalı oluşturmayı, perakende satış noktasında otomotiv pazarına ciddi bir hareketlilik getirmeyi amaçlıyor.

Minoto’ya üye olan bayiler, stoklarındaki araçları platforma yükleyerek, otomobil ve hafif ticari araç satın almayı planlayan ülkenin her yerindeki kişilere ulaşabilecekler. Minoto sayesinde müşteriler; üye bayilerin sisteme girdiği dijital stoklarından satın almak için aradıkları araçların rengini, döşemesini ve motor / şanzıman kombinasyon donanımlarını görebilecek.