Skip to main content

Facebook, yeni Türkiye Ülke Direktörü olarak Derya Özkaya Matraş’ın atandığını duyurdu.

Derya Özkaya Matraş, Facebook’un Londra ofisinde görev alacak ve Türkiye’deki marka ve ajansların Facebook, Instagram ve diğer şirket ürünlerini en iyi şekilde kullanarak ekibe liderlik edecek.

Derya Özkaya Matraş kimdir?
Facebook’ta görev almadan önce Doğan Holding bünyesinde Perakende, Eğlence ve Eğitim Grubu’ndan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Derya Özkaya Matraş, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde aldı.

Derya Özkaya Matraş Facebook’taki göreviyle ilgili şu şekilde konuştu:
“Facebook’ta bizim sıkça kullandığımız bir söz var: Biz bu yolculuğun henüz sadece yüzde 1’ini tamamladık – ve bu durum Facebook’un Türkiye’deki faaliyetleri için daha doğru olamazdı. Ben bu yolculuğa daha yeni başlıyorum; fakat bağlantının gücüne dair gördüklerim şimdiden çok ilham verici… Facebook ülkemizde çok yaygın olarak kullanılıyor ve bu durum şirketin sunduğu ilgili ve etkili reklam çözümleri ile birleştiğinde ortaya, Türkiye’nin günden güne gelişen ve zenginleşen ekosisteminde faaliyet göstermek isteyen marka ve ajanslar için eşi bulunmaz fırsatlar çıkarıyor. Türkiye’deki mevcut ve potansiyel müşterilerimizin etkili dijital stratejiler geliştirmesine destek olmayı ve müşterilerimizin Facebook deneyimlerini en iyi noktaya taşımak için onlarla çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.