Skip to main content

Birçok yazılımcının ve özel sektörden firmaların ilgisini çeken BlockCircus Hackathonu’na geri sayım başladı.

Bitcoin’nin arkasındaki teknoloji Blockchain hakkında çoğu kişi bilgi sahibi değil. Son dönemdeki gelişmelerle birlikte Blockchain altyapısının sektöre getirdiği yenilikler, bu alanda yeni bir çağın açılacağına dair ipuçları veriyor. Ancak bu değişimin gerçekleşmesinin önünde pek çok problem bulunuyor. Teknik problemlerin dışında dünya genelinde en büyük problem, bu alanda yeterli geliştirici(yazılımcı&tasarımcı) bulunmaması.

Girişimci Kemal Apaydın bu alanda yeni bir çözüm getiriyor. Blockchain alanında son 5 yıldır mining ile başlayan, San Francisco’da bulunduğu süre içerisinde işin daha çok teknoloji tarafında çalışmalar yapan Apaydın liderliğinde, etkinlik alanında deneyimli Ali Perik, Ezgi Erdem ve Zeynep Özbay, Blockchain Hackathonu olan Blockcircus’u düzenliyor. Etkinliğin amacı bu alana ilgili yazılımcı ve tasarımcıları, ekosistemdeki başarılı eğitmen ve mentorlarla bir araya getirerek blockchain üzerine ürün geliştirebilmelerine yardımcı olmak. Yapı Kredi ana sponsorluğunda 29 Haziran-1 Temmuz arasında İstanbul Kolektif House’da ücretsiz olarak gerçekleşecek etkinlik, katılımcılarını bekliyor.

Şimdiye kadar Blockchain’i Bitcoin ile bir tutan genel kanının değişmesi gerektiğini anlatan Apaydın, ‘’Blockchain; Bitcoin’den çok daha fazlası, bu işin teknoloji tarafında dünya genelinde çok ciddi yatırımlar yapılıyor. Türkiye olarak bu treni kaçırmamalıyız.’’ diyerek bu konuda hızlı hareket edilmesi gerektiğini belirtiyor.

Blockchain Hackathonu, Blockcircus’a buradan başvurabilirsiniz.