Skip to main content

Bollywood dünyasını geleneksel danslarla, kostümlerle ve Hindistan’ın ikonik müzikleriyle tecrübe edebileceğiniz Taj Express müzikalini kaçırmayın!

İstanbul’da 6 gün boyunca Bollywood rüzgarları esecek. Zorlu PSM bu ay dünyanın en renkli, en hareketli ve en ilginç müzikallerinden birine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Amerika ve Avrupa’nın birçok ülkesinde sahnelenen ve her performansın ardından adından övgüyle söz edilen Taj Express müzikali, 23-28 Ocak tarihleri arasında Zorlu PSM’de gerçekleşecek.

Taj Express, Bollywood’un en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş tüm özelliklerini sahneye taşıyıp müzikal bir performansla sunarak izleyiciye bambaşka bir dünyanın kapılarını aralıyor. Müzikal; meşhur bir Bollywood aktristi Kareena ile sokaktaki gençleri klasik dans ile kötülüklerden uzak tutmayı amaçlayan Ajun’un imkansız aşkını; klasik Bollywood tarzından uzaklaşmadan fakat göz alıcı, görkemli ve sürprizlerle dolu bir şovla sunuyor. Taj Express Bollywood film endüstrisinin sırlarını ve sihirlerini sahneliyor. Dansçılarından oyuncularına, prodüksiyondan kostüm ve makyajına kadar sahnedeki her şeyiyle heyecan verici görünüyor. Global bir başarıya imza atan müzikalin sahne üzerindeki kadar sahne arkası ve alt yapısı da taktiri hak ediyor. İşte onlardan birkaçı;

Çıkış Noktası

Taj Express bir dönem çok popüler olan Delhi – Agra arası sefer yapan trenin adı. 1964 yılında çalışmaya başlayan ve 1986’ya kadar seferine devam eden Taj Express özellikle ülkeye gelen yabancı turistler tarafından çok yoğun olarak kullanılıyordu.

Müzikalin Geçmişi

Taj Express müzikali ilk olarak 2011’de Mumbai’de sahnelendi. 2012 yılında ise dünya prömiyeri Singapur’da yapıldı.

Uluslararası Tur

Taj Express 2012 yılından beri dünya turnesine devam ediyor. Müzikal çoktan “5 yıl aralıksız uluslararası tur yapan ilk Hint müzikali.” unvanını aldı bile. Unvanlarından bir diğeri “Amerika’da tur yapan ilk Hint müzikali”.

Merchant Kardeşler

Merchant kardeşler müzikalin hem yaratıcı hem de kilit isimleri. Prodüktör, yönetmen ve koreograf Shruti ve Vaiblavi Merchant kız kardeşler. Shruti müzikalin prodüksiyon ve yönetmenliğini üstlenirken, Merchant ise aldığı global ödüllerle Hindistan’ın en tanınmış koreograflarından biri olarak müzikalin koreografı.

Ayrıca Salim ve Sulaiman Merchant kardeşler de müzikalin bestecileri arasında yer alıyor.

Şarkılar

Sahnede canlı olan çalınan, söylenen veya müziğiyle dans edilen birçok şarkıda Oscar ödüllü besteci A.R. Rahman imzası var. Rahman, Slumdog Millionaire için hazırladığı soundtrack ile 2 Oscar’ın yanı sıra, Golden Globe ve Bafta gibi prestijli birçok ödülün de sahibi oldu.

Kostümler

Her oyunda hepsi renkli, ışıltılı veya tüllü, hareketli toplam 2000 adet kostüm kullanılıyor. Bu prodüksiyon modern ve klasik Hindistan sentezine hizmet ediyor. Modern Hindistan müziği ile klasik dansın birleşimi gibi…

Etkinlik ile ilgili detaylar ve bilet almak için tıklayın.